Sten Tristan Raid võitis Riia karikavõistlused BMX krossis

24.08.2017

Eesti parimad BMX krossiratturid osalesid möödunud nädalavahetusel Riia karikavõistlustel ja Balti Mere karikavõistlustel Riias. Tartu krossirattur, Sten Tristan Raid võitis oma vanuseklassis  Riia karikavõistlused. Võistlus oli seekord väga esindusliku koosseisuga, kus Stenil õnnestus finaalis alistada selle aasta Maailmameistrivõistluste finalist, Rudofs Siklis ja Euroopa Meistrivõistluste hõbe, Kasper Hickman, Tartu SK Velo võistkond saavutas meeskondlikult kõrge 5. koha. Tipptasemel sõidu tegi ka Ruudi Lumiste, kes finaalis oli samuti võidule väga lähedal, tegi aga paar sõiduviga ja pidi leppima 3. kohaga. Eesti ratturitest tegid veel väga hea sõidu Rein Taaramäe Rattaklubi ratturid Anni Annama ja Mirjam Raun, kes saavutasid vastavalt 3. ja 2. koha.

Laupäeval sõideti Balti Mere karikavõistlused ja Eesti ratturite kohad vanuseklasside kaupa olid: G6 - Paula Palmiste 8. (Tartu SK Velo), G9 - Loviisa Ly Puri 5. (Tartu SK Velo), Ete Vapper 7. (Spot of Tallinn), G11 - Mirjam Raun 4. (RTR), G14 - Anni Annama 2. (RTR), Cruiser 30+ Egert Pani 3. (Tartu SK Velo), B6 - Jakob Maaten 3. (Tartu SK Velo), Robin Kiss 20. (Spot of Tallinn), B7 - Markus Vlassov 6. (Tartu SK Velo), Rommi Maidla 15. (Spot of Tallinn), B8 - Ruudi Lumiste 9. (Tartu SK Velo), B9 - Sten Tristan Raid 9. (Tartu SK Velo), Aaron Mattias Pani 17. (Tartu SK Velo), Rico Kandi 22. (Tartu SK Velo), Mattias Vapper 26. (Spot of Tallinn), Luukas Lajal 28. (Spot of Tallinn), B10 - Uko Rasmus Luht 13. (Tartu SK Velo), Joonas Vaikmäe 14. (Tartu SK Velo), Oskar Lehto 15. (TÜASK), B11 - Tõnis Mugra 11. (Tartu SK Velo), Kristofer Raul Puri 16. (Tartu SK Velo), Karl August Kalk 24. (Tartu SK Velo), Rasmus Kiss 30. (Spot of Tallinn), Daniel Veskov 33. (Spot of Tallinn), B15 - Karl Lausing 8. (Spot of Tallinn), EW - Ketlin Tekkel 5. (Spot of Tallinn).

Pühapäeval sõideti Riia karikavõistlused ja Eesti ratturite kohad vastavalt vanuseklassidele olid: G6 - Paula Palmiste 6. (Tartu SK Velo), Loviisa Ly Puri 4. (Tartu SK Velo), Ete Vapper 7. (Spot of Tallinn), G11 - Mirjam Raun 2. (RTR), G14 - Anni Annama 3. (RTR), Cruiser 30+ Egert Pani 2. (Tartu SK Velo), B7 - Markus Vlassov 10. (Tartu SK Velo), Rommi Maidla 13. (Spot of Tallinn), B8 - Ruudi Lumiste 3. (Tartu SK Velo), B9 - Sten Tristan Raid 1. (Tartu SK Velo), Aaron Mattias Pani 18. (Tartu SK Velo), Rico Kandi 23. (Tartu SK Velo), Luukas Lajal 24. (Spot of Tallinn), Mattias Vapper 28. (Spot of Tallinn), B10 - Joonas Vaikmäe 12. (Tartu SK Velo), Uko Rasmus Luht 15. (Tartu SK Velo), B11 - Tõnis Mugra 17. (Tartu SK Velo), Kristofer Raul Puri 23. (Tartu SK Velo), Karl August Kalk 28. (Tartu SK Velo), Daniel Veskov 29. (Spot of Tallinn), B15 - Karl Lausing 5. (Spot of Tallinn).

Meeskondlikult: 1.Rigas Favorits 244 p., 2. Talava 229 p., 3. Marupes BMX klubs 226 p., 4. Saint-Peterburg 155 p., 5. Tartu SK Velo 117 p., 6. Mitavas Kumeli 98 p., 7. MŠA-Valmiera puikas 89 p., 8. BMX klubs Madona 59 p., 9. Rein Taaramäe Rattaklubi 33 p., 10. Dubysa 33 p., 11. ŠSVM/Šiauliai 32 p., 12. Spot of Tallinn 28 p., 13. BMX Turku 28 p., 14. BMX Helsinki 27 p. ja 15. BMX sporta klubs Ozoleni 24 p.

Pärast võistlust siirdusid meie krossiratturid kohe treeninglaagrisse Valmieras, mille viis läbi meie rahvuskoondise peatreener, Artis Žentins. Kolmel päeval lihviti oma sõiduoskusi krossirajal ja tehti üldfüüsilist treeningut spordisaalis. Poisid said treenerilt kiitvaid hinnanguid oma sõiduoskuste kohta, mis tähendab, et senine töö on vilja kandnud. Laager oli igati meeleolukas ja innustas poisse veel isukamalt harjutama.

Järgmiseks võistluseks on meie BMX krossiratturitel juba sel nädalavahetusel toimuv Läti karikavõistluste etapp Madonas, hooaeg lõpetatakse aga alles 30. septembril Helsingis.