Meie krossiratturid võistlesid edukalt Euroopa karikavõistluste 1. ja 2. etapil

03.04.2019

Meie parimad krossiratturid osalesid möödunud nädalavahetusel Euroopa karikavõistluste 1. ja 2. etapil ning näitasid väga head sõitu. Võistlustel osales kokku üle 800 ratturi, Eestist võttis osa 8 ratturi.

1. etapil läks esimesena võistlustulle Ruudi Lumiste B10 vanuseklassis, Ruudi  jõudis välja finaali ja saavutas seal väga hinnatava 4. koha. B11 vanuseklassis startis meie eelmise hooaja parim krossirattur Sten Tristan Raid. Sten oli ka seekord suurepärases hoos ja saavutas etapil 2. koha. B12 vanuseklassis sõitis Joonas Vaikmäe välja 1/4 finaali, G11 vanuseklassis startinud Loviisa Ly Puri kahjuks eelsõitudest seekord edasi ei pääsenud. Väga korraliku sõidu tegi B13 vanuseklassis startinud Tõnis Mugra. Tõnis jõudis tubli sõiduga poolfinaali, finaaliuks jäi seekord siiski veel suletuks. B14 vanuseklassis startis eestlastest Kristofer Raul Puri, Kristoferi sõiduvorm oli küll suurepärane aga kogemuste puudus andis tunda ja tema saavutuseks jäi seekord 1/4 finaal. Miina Ojasild on meil seni teinud rahvusvahelisel tasemel suurepäraseid sõite, startis ka seekord suurte lootustega aga eelsõitudest edasi pääseda ei õnnestunud. B16 vanuseklassis on tase maailmas väga kõrge, meilt läks suurte lootustega starti Martti Härmoja, kahjuks kukkumine teises eelsõidus talle edasipääsuks võimalusi ei andnud. Kahjuks oli Martti vigastus selline, et tal ei õnnestunud ka järgmisel etapil startida.

2. etapil tundsid meie ratturid ennast juba kodusemalt ja seda näitasid ka sõidutulemused. B10 vanuseklassis sõitis Ruudi Lumiste ennast kindlalt poolfinaali, kokkupõrge kaasvõistlejaga poolfinaalis lõpetas aga kahjuks tema sõidu sellel etapil. B11 vanuseklassis näitas Sten Tristan Raid kindlat ülemvõimu ja võitis selle etapi. B12 vanuseklassis sõitis Joonas Vaikmäe ennast taas välja eelsõitudest ja jõudis taas 1/4 finaali. G11 vanuseklassis elas Loviisa Ly Puri üle kukkumise eelsõidus ja võistlus jäi seekord pooleli. Tubli sõidu tegi taas Tõnis Mugra, Tõnis jõudis kindla sõiduga taas poolfinaali, ka finaali jõudmine oli seekord väga lähedal aga kukkumine poolfinaalis jättis ta seekord veel finaalist välja. Ka Kristofer Raul Puri ei pääsenud probleemidest, eelsõidud möödusid seekord väga kindla sõiduga ja lootused olid palju suuremad kui 1. etapil, kahjuks kokkupõrge 1/4 finaalis lõpetas ka tema sõidu sellel etapil. Miina Ojasild vaevles taas terviseprobleemidega ja eelsõitudest kaugemale ei jõudnud.

Kokkuvõttes võib meie ratturite sõiduga igati rahule jääda ja lootused, näidata häid tulemusi ka järgnevatel etappidel, said kinnitust. Juba kahe nädala pärast sõidavad meie ratturid Belgiasse, kus Zolderi krossirajal toimuvad Euroopa karikavõistluste 3. ja 4. etapp. Pöidlad pihku!

Tagasi nimekirja