Eesti BMX krossiratturid võtsid Euroopa Meistrivõistlustelt 6 finaalikohta.

15.07.2019

Nädalavahetusel toimusid Valmieras Euroopa Meistrivõistlused BMX krossis, Challenge klassis olid meie ratturid 6 korral finaalis, parimana saavutas Jakob Maaten 3. koha. Võistlus toimus vastvalminud kahekordse olümpiavõitja, Maris Strombergi nimelisel BMX krossirajal. Võistlusel osales 1060 ratturit ja konkurents oli tihe. Eestlasi osales võistlusel rekordiline arv 27! Esindatud olid ratturid 5 Eesti rattaklubist. Kuna võistluspaik asus meile nii lähedal, said meie ratturid endale võimaldada ka korraliku ettevalmistuse. Eesti Jalgratturite Liidu toel korraldati Valmieras treeninglaager meie parimatele krossiratturitele, kus koondise treener, Artis Žentins sai anda viimase lihvi heade tulemuste saavutamiseks. Nagu võistlustulemustest näha, oli see projekt ka edukas ja mitmed meie ratturid tegid oma elu parima sõidu. Laupäeval võistlesid kuni 12 aastased poisid ja kuni 13 aastased tüdrukud. Meie ootused olid sel päeval kõrged, kuna mitmed meie noored ratturid on eelnevalt ennast juba rahvusvahelistel võistlustel näidanud. Oli nii õnne, kui ebaõnne ja nii mõnegi ratturi tulemus oleks võinud veelgi parem olla, aga kokkuvõttes 5 ratturit finaalis on ikkagi kvaliteedimärk Eesti BMX krossile. Finaali jõudsid: G8 vanuseklassis Paula Palmiste (Tartu SK Velo), kes saavutas 5. koha, B8 vanuseklassis Jakob Maaten (Tartu SK Velo), kes saavutas meie parimana 3. koha, B10 vanuseklassis Ruudi Lumiste (TÜASK), kes saavutas 5. koha, B11 vanuseklassis Sten Tristan Raid (TÜASK) saavutas 4. koha ja G11 vanuseklassis Ete Vapper (Spot of Tallinn) saavutas 6. koha. Pühapäeval oli Eestist võistlemas veel 9 ratturit ja tühjade pihkudega ei lahkunud meie krossikoondis ka sel päeval. Finaali jõudis sel päeval küll ainult üks Eesti rattur - G16 vanuseklassis sõitnud Anni Annama (Rein Taaramäe Rattaklubi), kes saavutas 6. koha, aga finaalile oli väga läehdal ka Tõnis Mugra (Tartu SK Velo), pidi seekord siiski poolfinaaliga leppima. Veerandfinaali jõudis Oliver-Sten Saar (Turu Rattaklubi).

Järgmiseks võistluseks meie parimatele BMX krossiratturitele on Belgias, Zolderi krossirajal korraldatavad Maailmameistrivõistlused, kus osaleb Eestist 7 ratturit 4 erinevas klubist, kohal on ka koondise treener Artis Žentins. Häid tulemusi on oodata juba 24. juulil, kui enamus meie ratturitest on oma võistluse juba ära sõitnud. Põidlad pihku, sest BMX krossis on alati ka õnne tarvis!