Lõppes 35.Tartu Noortetuur

14.07.2009

Juba nädalapäevad tagasi lõppes järjekordne rahvusvaheline 35.Tartu Noortetuur.See võistlus on üks suuremaid ettevõtmisi meie spordiklubi võistlushooajal ja annab tegevust suurele osale meie klubi liikmetest.Eelmisel aastal tunnistati see võistlus üheks paremini korraldatud võistluseks Vabariigis ja ega latti pole alla lastud ka seekord.Lisaks Eesti parimatele pakkusid konkurentsi nii Läti kui ka Soome parimad M  - 16 vanuseklassi ratturid.Soomet esindas Soome rahvuskoondis,keda juhendas treener Markku Silvenius.Meie poistele oli see viimaseks katsevõistluseks pääsuks Noorte Olümpiale ja ka Eesti Meistrivõistlusteks mitmepäevasõidus M - 16 vanuseklassile.Viie päevaga sõideti 273,7 km. ja läbiti sellised kohad nagu Tartu  - Kanepi - Otepää - Tõrva - Karksi-Nuia - Viljandi - Kolga-Jaani - Põltsamaa.Võistlustrass oli raske ja ka sõit aktiivne.Võit jäi seekord koju,kuigi välismaalased osutasid tugevat vastupanu ja näitasid,et nendega peab tõsiselt arvestama.Võitis Krister Raudsepp CFC rattaklubist Kristjan Neemela ja Timmo Jereti ees.Parima välismaalasena oli Ansis Bremanis neljas.Meeskondlikult võitis samuti CFC rattaklubi.Veloklubist oli Villu Jõgi parimana 11. ja meeskondlikult oldi 7.