Martin Kukrus sõitis Võru Rattarallil ennast Jaan Kirsipuuu järel teiseks

21.08.2009

Võru Rattaralli osavõtjate nimekiri oli esinduslik.Stardis olid profimeeskondade liikmed Jaan Kirsipuu,Erki Pütsep,Priit Prous,jt.Ilm oli ilus ja trass huvitav.12.00 anti Võru Spordihoone juurest start põhisõidule 95 km.Stardis alates oli üritajaid,aga tõsiseim äraminek leidis aset poolel maal.Grupist põgenesid Martin Kukrus Tartu Velost,Priit Prous Kalev Chokolate Teamist ja Markus Paas Viljandi Rattaklubist.Veidi hiljem liitus nendega Jaan Kirsipuu CFC Rattaklubist.Haanjast laskudes tegi grupp eesotsas Erki Pütsepaga tugevat tööd ja vahe õnnestus neil vähendada isegi 12 sekundile.Jooksikud aga ei jätnud jonni ja tasasemal rajaosal õnnestus jälle vahet kasvatama hakata.Peagi oli vahe peagrupiga üle minuti ja parimate kohtade jagamine toimuski nelja mehe vahel.2 km.enne finišit õnnestus Kirsipuul vahe sisse saada ja järele minejat talle polnud.Kuna Markus Paas oli ka endast juba kõik andnud toimus heitlus 2.koha eest Priit Prousi ja Martin Kukruse vahel.Martinil õnnestus profimeeskonna liige seekord alistada ja saavutada 2009.a.Võru Rattarallil hinnatav 2.koht.Kiitvaid hinnanguid Martini sõidule andis ka vanameister Jaan Kirsipuu,kelle sõnade kohaselt näitas Martin väga head vastupidavust ja oli kuni lõpuni heaks abimeheks.Martin võitis ka U-23 vanuseklassi (pildil).M-16 vanuseklassi võistluse võitis Henri Rebane Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist,kes lõpuspurdiga alistas Villu Jõgi Tartu Velost.Villule lühemal võistlusmaal auhinnaline 2.koht.Naiste Eliitklassi võistluses jäi Tea Lang Tartu Velost napilt kolmanda koha heitluses alla ja pidi leppima 4.kohaga.Üldse võttis Võru Rattarallist osa 20 Tartu Velo ratturit.