Risto Raidil Prantsusmaalt 3 võitu.

28.09.2009

Neljapäeval saabus Prantsusmaalt koju väikesele puhkusele Risto Raid,kellele 2009.aasta kujunes väga edukaks.Mäletame veel Risto mäekuninga tiitlit Saaremaa Velotuurilt ja neljandat kohta Eesti Meistrivõistlustelt nii eraldistardis,kui grupisõidus.Juulis lendas Risto Prantsusmaale ja juuli lõpus õnnestus ka esimene võit saavutada.See oli 100 km.pikkusel võidusõidul Saintes la Recluse.Risto sai 7 kaaslasega grupist minema ja viimasel ringil otsustas omakorda üksi eest minna.Teine võit tuli augustis 109 km.pikkusel võidusõidul Couture d`Argenson.Risto sõitis 10 mehelise grupiga minema ja 15 km.enne lõppu otsustas soolosõidu kasuks.Kolmanda võidu saavutas Risto 9.septembril peetud 115 km.pikkusel võidusõidul Tour du Bourgeais (pildil).Jälle õnnestus tal grupist 8 mehega minema saada ja lõpufinišis oma paremust näidata.Nende võitude vahele jääb veel 2.koht Boucles d`Arnaultil ja 3. koht Izonis.

Klubi juhtkond oli Risto saavutustega igati rahul ja kutse 2010.a. hooajaks on Ristol olemas.Samas klubis sõidab eestlastest veel Janari-Joel Jõessaar,kes saavutas Prantsusmaal ka ühe võidu.Risto ja Janar on klubis ainukesed välismaalased ja kõige nooremad.Nad on oma klubis ainukesed U-23 vanuseklassi esindajad kuid ka klubi parimad ratturid.

Nüüd on Ristol plaanis väike puhkus ja siis tuleb alustada üldkehalise ettevalmistusega,sest hooaja lõpus oli tunda väsimust,mis oli tingitud eelmise hooaja nõrgast ettevalmistusest.Prantsusmaale on kavas tagasi minna jaanuaris,et alustada 2010.a. võistlushooaega.2010.a. muutub klubi senine nimi ,seni oli see A.Po.Ge Cycliste ,uueks nimeks on Super U Haritime.