Johanna Ojasild Tartu Meistrivõistluste hõbe,Tea Lang pronksmedalil.

13.10.2009

11.oktoobril korraldas Spordiklubi Velo Tartu Linna Meistrivõistlused jalgrattakrossis.Ilm oli päikesepaisteline ja osavõtjaid väga palju.Kokku oli võistlejaid 135 ja esindatud enamus rattaklubisid Eestist.Võistlus toimus Tähtvere Spordipargis ja kasutatud oli ka sel aastal valminud BMX rada. See tegi sõitjatele trassi eriti atraktiivseks.Võistlust kaunistas ka värske Euroopa meistri Allan Orase ja pronksmedalimehe Caspar Austa osavõtt.Velo klubili parimate tulemuste eest hoolitsesid sel korral õrnema soo esindajad.

Võistlust alustasid N/M-12 vanuseklassi poisid ja tüdrukud,kust tuli ka korraldajatele parim tulemus. Brita Liivamaa järel Pärnu Kalevi Rattaklubist tuli hõbemedalile Johanna Ojasild (pildil) Tartu Velost. Järgmises stardis pidi M-14 vanuseklassi sõitja Mihkel Kalja leppima sel korral 5.kohaga.

Päeva üks põnevamaid sõite toimus Eliitklassi 8 ringilisel kihutamisel (pildil),kus viimase ringini polnud esikolmiku kohad selged. Võitjas siiski kahtlust polnud,sest Oras pani oma paremuse maksma juba enne BMX rajale jõudmist ja võis lõpumeetritel rahulikult võitu nautida. Üllatuse valmistas veel juunioride klassi kuuluv Sten Sarv CFC Rattaklubist,kes alistas EM pronksi Caspar Austa ja lõpetas teisena.Kuna Sarv sõidab M-18 vanuseklassis,siis tagas ta sellega ka oma klassivõidu.Velo parimana oli Jaagup Vähi 4. U-23 vanuseklssis saavutas Martin Kukrus 6.koha ja parima Seenioride klassi esindajana Nikolai Fjodorov 4.koha Seenior 3 vanuseklassis.Naiste Eliitklassi võitis Maarja Kuuskvere Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist,Tea Lang võitis selles vanuseklassis pronksmedali.

Kokku oli esindatud kõik 15 vanuseklassi ja tänu paljudele võistluse toetajatele oli ka auhinnalaud rikkalik.Võistluse korraldus sai kiitvaid hinnanguid nii sõitjatelt,kui kohtunikelt ja võistlust võib lugeda igati kordaläinuks.