Velo klubile edukas 2009.a.hooaeg sai läbi

27.11.2009

Jalgrattahooaeg 2009 osutus Tartu Velo ratturitele edukaks ja selle nimel on ka aastaid vaeva nähtud.43 korral kuulusid Velo ratturid sel hooajal esikolmikusse,15 korral osutusid võitjaks. Vastupidavusaladel on reegel,et äkki ei juhtu midagi ja seda tõendas ka möödunud hooaeg. Aastatepikkune töö on vilja kandnud ja nüüd on mitmel meie ratturil jõudnud kätte aeg,et tulemust näidata.Suurima arengu on teinud nooruke Mihkel Kalja ja Martin Kukrus,kes kuulub aga juba U-23  vanuseklassi.Säravaimaks tulemuseks sellel aastal oli aga Mihkel Jüri (pildil) võit Eesti Meistrivõistluste eraldistardiga sõidus U-23 vanuseklassis.Stabiilseimaks aga Risto Raidi head sõidud juba aprillis Saaremaal Eesti Meistrivõistluste etapil,mäekuninga särgi võitmine Saaremaa Velotuuril ja neljandad kohad Eesti Meistrivõistluste grupi ning eraldistardiga sõidus.Mihkel Kalja areng on aastate jooksul olnud järjepidev ja paljuski tänu perekonna toetusele oli tema hea sõit sel aastal ka prognoositav. 3.koht Elion Cup kokkuvõttes ja Eesti Meistrivõistluste grupisõidus ning veel mitmed esikolmiku kohad erinevatel võistlustel räägivad iseenda eest.Suurim üllataja oli Martin Kukrus,kes väga korraliku sõidu tegi juba aasta alguses Talikrossi etapil ja jätkas seda kogu hooaja vältel.Üllatuspomm oli esindusliku koosseisuga Võru Rattarallil,kus Martin tunnistas ainult Jaan Kirsipuu paremust ja võitis profirattur Priit Prousi ees teise koha.Rõõmu teeb hooaja kokkuvõttes ka meie seenior klassi ratturite hea sõit.Üle aastate jäi koju Tartu Velo Tuuri võit kokkuvõttes,millega sai hakkama Kalev Ints.Tubli sõidu tegid muidugi ka Saaremaa Velotuuril osalenud meie klubi ratturid,aga parimaks seenioriks oli kindlasti Raul Arula,kes tunnistati ka kogu Eestis aasta parimaks.