Kristo Kukrus ja Margus Karro Elvas võidukad

21.02.2010

13.veebruaril avati 2010.aasta jalgratturite võistlushooaeg 37.Elva Talikrossiga.Edukalt võistlesid seal ka Velo ratturid,kelle saagiks oli kaks klassivõitu ning lisaks veel kaks esikolmiku kohta.

Traditsiooniline Elva Talikross on igal aastal esimeseks ülevaatuseks talvisest ettevalmistusest.Sel aastal osutus see võistlus tõeliseks katsumuseks,kuna valitsesid tõeliselt talvised olud.Lund oli väga palju ja rada jäiselt libe.Seda enam on hinnatav parimate tulemus,kuna rada oli nii nõudlik.

Esimeses stardis olid M-12 vanuseklassi poisid ja nemad pidid jooksma 0,8 km.Ülekaaluka võidu selles klassis sai Kristo Kukrus (ülemisel pildil) Velost.Tema võit Pärnu poisi Germo Kunimägi üle oli veenev ja järgmisele etapile läheb Kristo liidrina.Karl Võsu sai 7.koha,Jurgen Ernits 11. ja Aksel Redi 20.koha.

N-12 vanuseklassi tüdrukutel tuli läbida sama võistlusmaa.Selle vanuseklassi võitja oli Reelika Varblane Viljandi Rattaklubist.Velo rattur,Johanna Ojasild oli kolmas.

M-14 vanuseklassi poisid pidid jooksma 1.37 km.Võitis Karl-Arnold Vendelin Vikost.Mihkel Kalja Velost oli tublil kolmandal kohal ja Raul Volmer oli 17.

Sport ja Seenior klassi ratturid pidid jalgratastel läbima 4 ringi.Ringi pikkuseks oli kõigil 3,06 km. Seenior 1 klassis võitis Margus Karro (alumisel pildil) Velost Andrei Grištšenko (Hawai Express) ees. Kuldar Põder Velost oli selles klassis 4.

M-18 vanuseklassi kuueringilisel kihutamisel oli võidukas Sten Sarv CFC rattaklubist.Velo esindajad kehva stardi tõttu parimate hulka ei mahtunud ja kohad olid Villu Jõgil 11. ja Rainer Kõnd oli 12.

Meeste eliitklassis oli kindel favoriit kohalik võidusõitja Caspar Austa,kelle pöidlahoidjad ei pidanud ka pettuma.Kindel võit selles sõidus tagab talle ka liidrikoha järgmiseks etapiks.Velo esindaja Jaagup Vähi oli samuti stardiga hädas ja alustas võistlust päris võistlejaterivi lõpust.Rajal tuli tal ette ka mitmeid kukkumisi ja lõpukohaks oli neljas.

Kokkuvõttes võib Velo ratturite esinemisega igati rahule jääda.Samas oli sõit raske ja rasked sõidutingimused näitasid sõitjate nõrgad kohad kätte ning selle,mille kallal tuleb veel tööd teha.