Elvast kolm meistrikulda Velo ratturitele.

07.03.2010

 

 

 

 

 

 

Laupäeval toimusid Elvas selle aasta esimesed Eesti Meistrivõistlused ja edukad olid ka mitmed Velo klubi ratturid.Juba esimeses stardis oli meil põhjust rõõmustada,sest Kristo kukrus (1.pildil) alistas M-12 vanuseklassis oma vastased kindla ülekaaluga ja võitis ka teise Talikrossi etapi ning kindlustas endale esikoha kahe etapi kokkuvõttes.Samas stardis oli Johanna Ojasild N-12 vanuseklassi tüdrukute hulgas auhinnalisel kolmandal kohal.

M-14 vanuseklassi poiste hulgas näitas väga professionaalset esitust Mihkel Kalja (2.pildil).Tema ettevalmistus võistluseks,keskendumine stardis ja sõit võidusõidul oleks ka palju vanematele võidusõitjatele olnud heaks eeskujuks.Tasuks kindel võit ja Eesti meistritiitel Talikrossis.Mihkel võitis selle aasta Talikrossi ka kahe etapi kokkuvõttes.

Õnnetult käis N-18 vanuseklassis startima pidanud Janelle Uibokandi käsi.Nimelt kukkus ta juba soojendusel nii raskelt,et tema käsi vajas tohterdamist.Võistlus jäi seekord sõitmata ja tuleb hakata järgmisteks startideks valmistuma.

Meie parima juuniori,Villu Jõgi sõidule jättis aga oma pitseri hiljuti põetud viirushaigus. Tagasihoidlik koht selle aasta Talikrossilt küll,aga hooaeg alles algamas.

Rõõmustada saime ka seenioride sõidu üle.Oma üleolekut Seenior 1 vanuseklassis demonstreeris Margus Karro (3.pildil) juba Talikrossi esimesel etapil.Sellelt etapilt siis meistritiitel Talikrossis ja võit ka kahe etapi kokkuvõttes.

Talikrossi rada oli küll väga hästi ettevalmistatud,aga talvine libedus kõigile võstlejatele väga ei sobinud ja see kajastub ka võistlustulemustes.Meie eliitklassi sõitjad olid küll libedusega väga kimpus ja kõrget kohta neil välja sõita ei õnnestunud,kuigi võimed oleks seda lubanud.

Kokkuvõtteks on kolme meistrikulla ja ühe pronksmedaliga pärjatud võistkonna tulemus hea ning annab lootust edaspidigi häid tulemusi oodata.Hea algus 2010 aasta võistlushooajale.

 

 

Tagasi nimekirja