EMV etapil Saaremaal võitis Johanna Ojasild

19.04.2010

17.aprillil toimus Saaremaal Eesti Meistrivõistluste I etapp kriteeriumisõidus.Esimeses stardis osalesid kuni 12 aastased poisid ja tüdrukud.Selles sõidus tuli ka meie klubi parim tulemus.Nimelt oli Johanna Ojasild N-12 vanuseklassi tüdrukute hulgas parim.Tema võit Reelika Varblase ees Viljandi Rattaklubist polnud küll mäekõrgune,küll aga kindel.Kolmas oli selles vanuseklassis Kärt Lang.M-12 vanuseklassis näitas oma head taset Kristo Kukrus.Ta oli väga aktiivne kogu võistluse vältel ja tegi palju tööd,millest jäi  aga võistluse võitmiseks väheseks.Taktikaliselt küpset sõitu demontreeris selles sõidus Siim Lepik,kes vormistas oma võidu kindlalt Karel-Georg Nõmme ja Marten Jõeääre ees.Kristo jäeti oma sõidus  koguni neljandaks.

M-14 vanuseklassi poiste hulgas oli sõidu favoriidiks Mihkel Kalja Velost.Ometi õnnestus selles sõidus teistel eest ära sõita Karl-Arnold Vendelinil Viko klubist ja Mihklil jäi võidelda teise koha eest.Sellega sai ta ka hakkama ning kogus väärtuslikke punkte järgmisteks etappideks.

M-18 vanuseklassi juunioride hulgas ootasime head esitust Villu Jõgilt.Kahjuks start ebaõnnestus ja kitsal ning kurvilisel rajal pidi Villu jõuga selle ebaõnne tasa tegema.Seda ta ka tegi ja poolel võistlusmaal oli ta tagasi liidrite hulgas. Kahjuks oli aga selleks ajaks kulunud liialt palju jõudu ja finišites punkte koguda enam ei õnnestunud. Villule selles sõidus vaid 11.koht.

Naste-Eliitklassi ja juunioride ühises stardis näitas oma jätkuvat kõrget taset lapsepuhkuselt naasnud Grete Treier.Ta pages grupist juba võistluse alguses ja suurendas oma edumaad kogu sõidu vältel. Meie esindajaks selles sõidus oli N-18 vanuseklassi kuuluv Janelle Uibokand.Stardis tagumisse ritta jäänud Janelle oli aga tubli võitleja ja püüdis liidrite grupi kinni.Finišiheitluses pidi leppima siiski 8.kohaga.

Meeste-Eliitklassi ja U-23 vanuseklassi sõitjatelt,Jaagup Vähilt ja Martin Kukruselt mingit säravat tulemust sellelt sõidult loota ei olnud.Mehed saabusid hiljuti Mallorcalt treeninglaagrist,kus peamine rõhk oli mahutreeningutel ja nii kiirel ning tehnilisel sõidul ilma spetsiaalse ettevalmistuseta head tulemust teha ei saa.Samas olukorras oli ka kodus treeninud Veiko Lopman Siiski oli see heaks ettevalmistuseks järgnevateks sõitudeks.Sõidu koosseis oli esinduslik ja meie parimana selles sõidus jagas Jaagup Vähi 20.-24. kohta.

18.aprillil sõideti 3.Audi GP Ülo Arge rändkarikale.Ilm oli ilus päikesepaisteline,aga suhteliselt külm ja tuuline.Meie ratturitele oli see treeningvõistluseks ja sõitjatele oli taktikaliselt antud vabad käed.Sõit oli aktiivne ja grupi taga oli mahajääjaid pea kogu sõidu vältel. Tubli sõidu tegi meie ainuke õrnema soo esindaja,Janelle Uibokand.Peagrupis tal lõpetada küll ei õnnestunud,aga naistest oli selleks ajaks gruppi jäänud ainult 3 tugevamat naist,kui ka Janellele grupi tempo küljetuules ülejõu hakkas käima.Oma eesmärgi võistlus kindlasti täitis.

Järgmisel nädalavahetusel toimub juba II etapp Pärnus.