Janelle Uibokand Püha Loomaaia Rattarallil teine.seeniorid said kaksikvõidu

26.04.2010

Pühapäeval sõideti Pärnus Püha Loomaaia Rattaralli.Arvukalt olid esindatud Velo klubi ratturid. Üldarvestuses sõitis parima tulemuse välja Jaagup Vähi.Ta kuulus küll liidergruppi,aga finišiheitluses pidi siiski paljudele vanematele ja nimekamatele sõitjatele alla vanduma.Üldjärjestuses tähendas see 17.kohta. Ebaõnne pidi taas kogema Martin Kukrus,kes liidergrupist jäi maha kummipurunemise tõttu. Sama saatus tabas ka päev varem võidukas olnud Mihkel Kaljat.Tuulisel ja kiirel sõidul oli grupi püüdmine aga võimatu.Tubli sõiduga sai hakkama Veiko Lopman.Viimasel ringil pages ta peagrupist ja jäi lõpuni ette. Liidreid püüda küll enam ei õnnestunud,aga selline sõit näitab kindlasti vormi tõusu ja annab lootust suvel oodata ka säravamaid tulemusi.Kahjuks peab ta aga väikse pausi hooajas tegema ja käima ära mandlioperatsioonil.

Oma paranevat vormi näitab ka Janelle Uibokand ( 1.pildil).Ta pidi väga napilt alla vanduma N-18 vanuseklassi võitjale,Kristel Koortile Investment-Agency klubist. Neid jäi lõpujoonel lahutama vaid 1 sekund.Igati tubli sõit Janellelt.

Parima seenioride esindajana oli Kalev Ints 32.Seenior 3 klassis saavutasid Margus Merisalu ja Toomas Viigipuu (2.pildil) lausa kaksikvõidu.Kohad üldjärjestuses vastavalt125. j 152.

Võistkondlikus arvestuses asub Tartu SK Velo1. võiskond esimese sõidu järel 8.kohal Tartu SK Velo 2. asub 14.kohal. Kolmas,neljas ja viies võistkond esimeselt etapilt tulemust kirja ei saanud,sest arvestust peetakse kolme parema liikme kohtade põhjal,meil lõpetas aga neis võistkondades kaks liiget.Sari on aga pikk ja järgnevatel etappidel on võimalik asja parandada.Arvesse läheb lõppkokkuvõttes neli etappi kuuest.Paremusjärjestust juhivad kolm Läti profimeeskonda.Eesti parimana on CFC I neljandal kohal.Sellesse võistkonda kuuluvad teiste hulgas ka profiratturid Jaan Kirsipuu ja Mart Ojavee.