Eesti MV Viljandi etapil 5 Velo ratturit pjedestaalil,Mihkel Kalja võitis.

17.05.2010

Laupäeval sõideti järjekordne Eesti Meistrivõistluste etapp kriteeriumisõidus,kus oli kohal kogu Eesti ratturite paremik.Velo ratturid mahtusid esikolmikusse viies sõidus.Oma sõitu valitses täielikult Mihkel Kalja,kes ei andnud M-14 vanuseklassi poiste sõidus võidulootust kellelegi.Kalja juhib Meistrivõistlusi ka kolme etapi kokkuvõttes.Etapil 14.koha saanud Gregor Põldvere on kolme etapi kokkuvõttes 10.kohal.

12 aastaste poiste ja tüdrukute ühises sõidus oli klass omaette Siim Lepik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist.Finišisirgel oli veel teises kohas kinni Kristo Kukrus,pidi selle aga napilt loovutama ja leppima kolmanda kohaga.Samas sõidus startinud tüdrukutest oli Kersti-Johanna Ojasild üldjärjestuses 19.,mis andis       aga teise koha oma vanuseklassis.Paul Parts lõpetas 11.kohaga.

N-18 ja N-Eliit klassi ühises sõidus võitis jälle kindlalt Grete Treier.Võistlus oli kiire ja meie naisratturitel oli sõidu alguses palju tegemist,et ennast korralikult liikuma saada.Lõpuks see ikkagi õnnestus ja tasuks Janelle 2.koht N-18 vanuseklassis.Janelle on teine ka kolme etapi kokkuvõttes.

Sport ja Seenioride ühises sõidus näitas oma head vormi Tarmo Kopli Hawai Expressist.Ta lõpetas sõidu uhkes üksinduses ja peagrupil jäi otsustada kohad alates teisest.Taktikaliselt head sõitu näitas Paul Lõiv,kelle oskuslik tegutsemine viimasel ringil oli abiks Kalev Intsu heale tulemusele.Kalev võitis grupifiniši Toomas Kirsipuu ees ja tagas sellega etapilt 3.koha.Paul Lõiv oli etapil 12.

M-18 vanuseklassi poiste hulgas võitis Mihkel Räim Saaremaalt.Villu Jõgi püsis liidergrupis küll lõpuni,pidi aga finišiheitluses leppima 8.kohaga.

M-Eliit ja U-23 vanuseklassi ühises sõidus tegi pika soolosõidu Allan Oras ja saavutas veenva võidu.Martin Kukrus on praegu ametis kooli lõpueksamitega ja see oli tunda ka tema sportlikus vormis.Parimatega ta küll sammu pidada ei suutnud, väärtusliku kogemuse sai sellelt sõidult siiski.Etapilt Martinile 25.koht,oma vanuseklassis tähendas see 14.kohta.

Neljas ja viimane Meistrivõistluste etapp kriteeriumisõidus sõidetakse järgmisel nädalavahetusel Elvas.