Eesti MV etapil Elvas võitis Risto Raid,Mihkel Kalja tuli Eesti meistriks.

24.05.2010

Laupäeval toimus Eesti Meistrivõistluste viimane etapp kriteeriumisõidus.Sellel osales ka äsja Prantsusmaalt koju jõudnud Risto Raid.Kokkuvõttes kindlustas aga Mihkel Kalja oma meistritiitli Karl-Arnold Vendelini ees.Elva etapi võitis selles vanuseklassis küll Karl-Patrik Lauk Saaremaalt ja Mihkel oli alles viies,aga nelja etapi kokkuvõttes oli Mihkli võit kindel.Gregor Põldvere oli etapil 11. ja kokkuvõttes 12.kohal.

M-18 vanuseklassis oli võitja CFC klubi esindaja Krister Raudsepp.Villu Jõgi oli sõidu alguses pisut hädas hoo üles saamisega,tegi aga sõidu lõpuasas tublit sõitu ja saavutas 8.koha.Nelja etapi kokkuvõttes oli Villu 11.

Meeste Eliitklassi ja U 23 vanuseklassi ühises sõidus võitis Eliitklassi esindav Markku Ainsalu.Risto Raid sai õige hoo sisse alles võistluse teisel poolel.Lõpp oli tal nii võimas,et võitis lõpufiniši ja see tähendas kindlat võitu U 23 vanuseklassis.Üldarvestuses kogus Risto võrdse arvu eliitklassis kolmandaks tulnud Erkki Pütsepaga.

M-12 vanusklassi poiste hulgas oli võidukas Siim Lepik Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist.Kristo Kukrus pidi sel korral leppima neljanda kohaga,Paul Parts oli 11.

Halvasti käis meie ainsa naisjuuniori Janelle Uibokandi käsi.Poolel võistlusmaal ta kukkus nii rängalt,et edasi sõita polnud enam võimalik.Kuna ta jagas kolme etapi kokkuvõttes kolmandat kohta,siis tähendas katkestamine ka Eesti Meistrivõistluste medalist ilma jäämist.Kokkuvõttes Janellele 4.koht.

Naiste Eliitklassis pidi ka Tea Lang Elva etapi katkestama.Talle Meistrivõistluste kokkuvõttes 8. koht.

Seenioride võistluse võitja oli Virgo Neeme Hawaii Expessist.Meie parimana oli sellel etapil Paul Lõiv 12.Kokkuvõttes tuli Kalev Ints 9. ja Paul Lõiv 14.kohale.