Tartu Velo Tuuril Kalev Ints neljas.

08.07.2010

Selle aasta Tartu Velo Tuuri koosseis oli väga esinduslik,osavõtjaid oli samuti rekordarv.Velo ratturid näitasid küll head sõitu,aga eelmise aasta võitu korrata ei õnnestunud.Juba proloogist alates ei andnud kellelegi sõnaõigust Tarmo Kopli Hawaii Expressi spordiklubist.Ta võitis ajaga 2.03.94.Teine oli proloogil Gert Kodanik CC-Staap spordiklubist,kes kaotas Koplile vaid 71 sajandikuga ja kolmas Kalev Vist CFC-st.Meie parimana saavutas Urmo Fuchs viienda koha ajaga 2.07.00.

Grupisõit osutus väga aktiivseks ja toimus mitmeid äraminekuid.Lõpufinišiks jäi ette 6 meest,kellele jälitav grupp kaotas 20 sekundit.Finišiheitluses näitas oma võimu taas Tarmo Kopli ja võitis kindlalt.Tugeva duelli pidasid maha Toomas Kirsipuu ja Kalev Ints.Napp võit läks seekord Kirsipuule ja Ints pidi leppima kolmanda kohaga.Taktikaliselt head sõitu tegi Urmo Fuchs,kellel oli suur osa Kalevi heal sõidul.Kiitma peab sellel sõidul muidugi kogu Velo meeskonda.

Kriteeriumis parimate hulgas suuri muutusi ei toimunud.Võitis jälle Tarmo Kopli.Talle järgnesid Toomas Kirsipuu ja Kalev Vist CFC spordiklubist.Velo parimana sai Kalev Ints kuuenda koha.

Tuuri kokkuvõttes saavutas ülekaaluka võidu Tarmo Kopli Hawaii Expressist.Talle järgnesid Toomas Kirsipuu ja Kalev Vist CFC-st.Velo parimatena olid Kalev Ints neljas,Marek Sander viies ja Urmo Fuchs kuues.

Kokku alustas tuuri 59 ratturit ning lõpetas 44.See oli läbi aegade suurima osavõtjate arvuga ja tugevaima koosseisuga Velo Tuur.