Saaremaa Velotuuril Mihkel Jüri etapil teine,Risti Raid vahefinišites aktiivne.

16.07.2010

53.Saaremaa Velotuuril osalenud Velo ratturid startisid Velotuurile suurte lootustega,osaliselt need ka täitusid,kuigi pidi kogema küllalt ka sportlikku ebaõnne.Avaetapil,Tartu lähistel Kõrvekülas toimunud eraldistardiga sõidus võitis ettearvatult selle ala parim spetsialist Ervin Korts-Laur.Velo parimana oli Risto Raid 20.,Mihkel Jüri 30. ja Kalev Ints 44.

II etapil Tartu-Viljandi 155,2 km. alustasid meie poisid aktiivselt ja juba esimeses mäefinišis Elvas finišeeris Jaagup Vähi kolmandana.Ainsas vahefinišis oli Risto Raid võitja Jaan Kirsipuu ja Ervin Korts-Lauri ees. Lõpifinišis võitis Gert Jõeäär,meie parimana oli Risto Raid 15.Kahjuks jäi see etapp viimaseks sellel Velotuuril Martin Kukrusele.Raske kukkumine etapi esimeses osas ei andnud võimalust Velotuuri jätkata.Õnneks polnud vigastused väga suured ja ta sai sõitu jätkata,aga ajalist kaotust kogunes liiga palju.

III etapp Viljandi-Rapla 125,6 km. osutus meile sportlikus mõttes ebaõnnestunuks,kuna aktiivselt sõitnud Risto Raid püüti peagrupi poolt kinni ainult mõned kilomeetrid enne finišit.Risto tegi head sõitu ja noppis II vahefinišis 4.koha punktid ning III vahefiniši võitis.Kokkuvõttes tõusis Risto aktiivseima ratturi arvestuses 5.kohale.Etapil oli meie parimana Kalev Ints 16.

IV etapp Liiva-Kuressaare 167,3 km. oli Velotuuri pikim ja viis ratturid Saaremaale.Taas pidi ebaõnne kogema Risto Raid.Ta sõitis küll peagrupist minema,kuid neljases jooksikute grupis oli ta ainus,kes kummipurunemise tõttu pidi peagruppi tagasi kukkuma.Saamata jäid väga väärtuslikud aktiivseima ratturi punktid vahefinišites.Siiski noppis ta peagrupist neljanda koha punktid ja tõusis selles arvestuses 4.kohale.Etapi lõpp oli aga meile edukas. Mihkel Jüri oli lõpufinišis kohal teisena ja tõi meie võistkonnale ainsa poodiumikoha sellel Velotuuril.

V etapp Kuressaare-Kihelkonna-Lümanda-Nasva 77,6 km. toimus vihmasajus ja midagi olulist enam ette ei võetud.Sõideti küll kiiresti,aga grupp püsis koos ja mingeid olulisi muutusi üldarvestuses ei toimunud.

Meie klubi parimana oli Risto Raid 15.Aktiivseima ratturi arvestuses pidi ta leppima 4.kohaga.Jaagup Vähi oli 30.,Mihkel Jüri 48.,Villu Jõgi 52.,Kalev Ints 59.,Tiit Laaneots 67. ja Veiko Lopman 72.

Eraldi tuleks veel ära märkida noorukese Villu Jõgi sõit.Oma esimesel Saaremaa Velotuuril näitas ta väga sisukat sõitu ja tema esitus annab kindlasti lootust oodata väga häid sõite järgmistelt Velotuuridelt. Kiitust väärib ka oma esimest Velotuuri sõitnud Veiko Lopman.Ta näitas ennast aktiivse meeskonnaliikmena,kellele võib ka tulevikus loota.