Eesti Meistrivõistlustelt Velo ratturitele 3 kuldmedalit,üks hõbe ja pronks.

01.08.2010

Sel nädalavahetusel Rakveres toimunud Eesti Meistrivõistlused osutusid Velo ratturitele edukaks. Parimaks osutus Mihkel Kalja ( 1.pildil )kahe meistritiitliga.M-14 vanuseklassi 10 km.eraldistardiga sõidu võitis Mihkel ajaga 16.14.86. Teise koha sai Karl-Arnold Vendelik Viko klbist ajaga 16.17.87. ja kolmas oli Norman Vahtra Tamme jalgrattaklubist. 13.koha sõitis välja Gregor Põldvere ajaga 17.56.09, 16.koha veel M-12 vanuseklassi kuuluv Kristo Kukrus ajaga 18.21.69. 17. oli Raul Volmer ajaga 18.22.24, 28.oli Roger Jurman ajaga 19.22.77, 43.koha sai Paul Parts ajaga 21.48.67, kes kuulub samuti alles M-12 vanuseklassi. Kokku lõpetas võistluse 48 võistlejat.

Seenioridest saavutas meistrikulla Seenior 3 vanuseklassis startinud Margus Merisalu (2. pildil )ajaga 32.29.73. Seenioridel tuli läbida 20 km. Teine oli Rakverelane Tiit Shumanov ajaga 33.17.16 ja kolmas Velo esindaja Nikolai Fjodorov ajaga 33.29.63. Aapo Rammo pidi leppima 6.kohaga ja sõitis aja 36.47.91. Parima aja meie seenioridest sõitis aga välja Andres Kulbin ( 3.pildil )Seenior 2 vanuseklassis 29.52.99.Ta pidi tunnistama ainult Urmas Karlssoni paremust,kes tegi supertulemuse ja saavutas ajaks 27.48.28. Seenior 1 vanuseklassis sai Paul Lõiv 13.koha ajaga 31.29.97 ja Lars-Erik Hion 17.koha ajaga 32.47.02. M-Sport klassis sai Erkki Vähi ajaga 36.21.72 8.koha.

Grupisõidud toimusid praktiliselt tuulevaikuses ja oli oodata grupifinišeid. Sellistes tingimustes oli raske tugevamatel ennast maksma panna. Üritajaid muidugi oli ja tubli sõiduga sai hakkama Kalev Ints. Veel 20 km. enne lõppu oli ta väikese grupiga lahti rebinud,ning oli ka väike lootus et nad ette jäävadki.Sama meelt ei olnud siiski Hawaii Expressi ratturid,ning püüdsid juhtgrupi enne lõppu kinni. See nende tegevus jääb mõistmatuks,kuna juhtgruppi kuulus ka nende klubi esindaja. Kohe pärast Kalevi grupi kinnipüüdmist ründas aga järgmine väike grupp rattureid ja ette nad jäidki.Kahjuks ei kuulunud sinna ühtegi Velo ratturit.Meie poiste kohad grupifinišis: 25. Ints, 29. Lõiv, 44. Käsi, 47. Kulbin, 49. Vilipson, 59. Lubi, 60. Hion, 72. Merisalu, 73. Fjodorov. Eelmise päeva meistril oli õnnetu päev,sest 20 km. enne lõppu purunenud kumm ei võimaldanud sel päeval pjedestaalile tõusta. Sama saatus tabas kilomeeter varem ka eelmise päeva pronksmedalivõitjat Fjodorovi.

M-14 vanuseklassis oli sõidu favoriidiks Mihkel Kalja. Fännid ei pidanud pettuma,sest Mihkli võit lõpufinišis oli väga veenev. Teise koha saavutas Norman Vahtra Tamme Jalgrattaklubist ning kolmas oli Siim Kiskonen Kalevi Jalgrattakoolist. Teiste Velo ratturite kohad: 11.Gregor Põldvere, 19. Raul Volmer, 24. Kristo Kukrus, 31.Roger Jurman, 41. Paul Parts.