Pronksmedal Janelle Uibokandile Eesti Meistrivõistlustelt krossis

31.07.2010

17.07.2010.a. Iisakus peetud Eesti Meistrivõistlustel krossis osutus meie edukaimaks ratturiks Janelle Uibokand.Väga raskel ja nõudlikul rajal oli naistele juba raja läbimine kangelastegu. Ilm oli väga palav, rada tolmune ja laskumised ohtlikud. Kukkumisest pääsesid vaid üksikud. Kõik see annab Janelle pronksmedalile veel erilise läike. Omaette klassist oli sellel rajal kohalik rattur,Kristel Koort Investment Agency Jalgrattaklubist. Ta võitis ringiga ka teise koha saanud Gede Triinu CFC Jalgrattaklubist.

M-18 vanuseklassi ratturitest sai kindla võidu Timmo Jeret Pärnust Karl Juudase ja Kristjan Neemela ees. Villu Jõgi pidi kummipurunemise tõttu leppima 18. kohaga.

M-14 vanuseklassis oli arvukaima koosseisuga esindatud Velo klubi. Sõidu favoriidiks peeti jälle Mihkel Kaljat. Veel viimasele ringile minnes juhtis Mihkel võistlust,mis sellel ringil juhtus,jääb meile teadmata. Igatahes saabus Mihkel sellelt ringilt alles neljandana,ning medal jäi kahekordsel Eesti Meistril seekord võtmata. Sõidu võitis Ekke-Kaur Vosman Kalevi Jalgrattakoolist Karl-Arnold Vendelini ja Siim Kiskoneni ees. Väga tubli sõidu tegi Kristo Kukrus. Olles ise alles M-12 vanuseklassis, näitas ta kõigile teistele Velo ratturitele selga, peale Mihkel Kalja. Väga raskel sõidul tubli 30. koht.Teiste Velo ratturite kohad sellel krossil: 32. Gregor Põldvere, 33. Raul Volmer, 35. Roger Jurman, 42. Karl-Mattias Võso, 43. Jürgen Ernits, 47. Paul Parts. Üldse lõpetas selle sõidu 48 ratturit.

Meie ainsa seenioride esindajana oli Nikolai Fjodorov 6. Seenior 3 vanuseklassis.