Tartu Meistrivõistlustelt Velo ratturitele 24 medalit, neist 9 kulda.

07.09.2010

Nädalavahetusel peetud Tartu Linna lahtistel Meistrivõistlustel olid heas hoos Velo klubi ratturid. Nende medalisaak oli muljetavaldav, mis annab tunnistust treeningutel tehtud heast tööst.

Kahel päeval peetud võistlusel osales kokku üle saja ratturi Tallinnast, Viljandist, jõgevalt, Elvast ja Tartust. Reedeõhtune eraldistardiga sõit toimus vihmasel ja tuulisel rajal.

Alustati kõige noorematest ja nende võistlusmaa pikkuseks oli 5 km. N-12 vanuseklassis pidi Kersti-Johanna Ojasild tunnistama 6,8 sekundilise allajäämisega Kärt Langi paremust.Ajad vastavalt 10.51,2 ja 10.58,0. Kärt Langi koduklubi on TÜSK. M-12 vanuseklassis oli võitjaks sama klubi esindaja Siim Lepik ajaga 08.52,6. Talle järgnesid Velo ratturid Kristo Kukrus ajaga 08.55,9 ja Jürgen Ernits ajaga 08.57,0. Viies oli Karl-Mattias Võso ajaga 10.10,2, kuues Paul Parts ajaga 10.46,5.

M-14 vanuseklassis võitis oma järjekordse meistritiitli Mihkel Kalja ajaga 08.05,0. Kolmas oli Gregor Põldvere ajaga 08.41,0, kuues Raul Volmer ajaga 09.17,9, kaheksas Roger Jurman ajaga 09.19,1.

Poole pikemal võistlusmaal saavutas Aapo Rammo Seenior 3 vanuseklassis ajaga 17.58,0 teise koha.

N-18 vanuseklassis võitis Janelle Uibokand meistritiitli ajaga 17.26,0. Pirje Koll oli N-Eliit klassis ajaga 18.16,0 kolmas.

M-18 vanuseklass sõitis 15 km. ja selles klassis võitis külalisvõistleja Sten Sarv meistritiitli ajaga 20.46,0. Villu Jõgi Velost sai pronksmedali ajaga 23.06,0.

U-23 vanuseklassis võitis samuti CFC klubi esindaja Anti Arumägi ajaga 22.30,0. Kümne sekundiga kaotas talle Martin Kukrus ja sai hõbemedali. Veko Lopman sai ajaga 25.15,0 viienda koha Elar Lõiv ajaga 28.10,0 kuues. Jaagup Vähi oli M-Eliit klassis ajaga 22.56,0 neljas.

Seenior 1 vanuseklassis oli võitja Velo esindaja Urmo Fuchs ajaga 21.47,0. Priit Kasenõmm oli ajaga 23.09,0 neljas, Paul Lõiv ajaga 23.10,0 viies, Heiki Roletsky ajaga 24.18,0 kuues, Margus Karro ajaga 24.24,0 seitsmes ja Lars-Erik Hion ajaga 24.36,0 kaheksas.

Seenior 2 vanuseklassis võitis taas külaline Jaanus Sarv ajaga 21.32,0. Andres Kulbin Velost pidi ajaga 21.45,0 leppima hõbemedaliga.

Grupisõidud peeti traditsioonilisel Vasula ringil. Ilm oli kerge vihma ja tuulega, vahel oli ka päikest näha. Sõideti väga aktiivselt ja kergelt ei tulnud ükski medalivõit.

Finišisse jõudsid esimestena nooremad ja selgi korral ei jätnud Mihkel Kalja (3.pildil) midagi juhusehooleks. Ta sõitis enne finišit grupiga vahe sisse ja võis uhkelt käed finisijoonel võidu märgiks üles tõsta. Väga tubli sõidu tegi Kristo Kukrus (2.pildil), kes lõpetas üldjärestuses kuuenda kohaga.See tähendas talle oma vanuseklassi meistritiitlit. Hõbemedali võitis samas vanuseklassis Jürgen Ernits. N-12 vanuseklassis oli võitja Kersti-Johanna Ojasild (1.pildil). M-14 vanuseklassis oli Gregor Põldvere neljas, Roger Jurman üheteistkümnes, Raul Volmer kaheteistkümnes. M-12 vanuseklassis Karl-Mattias Võso viies ja Paul Parts kaheksas.

Seenior 3 vanuseklassis võitis meistritiitli Margus Merisalu (6.pildil). Hõbemedali ja pronksi said samuti Velo esindajad Nikolai Fjodorov ning Aapo Rammo.

N-18 vanuseklassis võitis Tartu linna Meistritiitli Janelle Uibokand (4.pildil)Velost.

N-Eliit klassis võitis Pirje Koll (7.pildil) hõbemadali.

Kõige pikemal võistlusmaal (92 km.) oli osavõtjate nimekiri esinduslik. Oma järjekordse võidu sai profimeeskonnas CKT sõitev Jaan Kirsipuu. Hõbemedali võitis kuus sekundit kehvema ajaga Allar Karu Investment Agency klubist. Kolmandana tuli sama ajaga üle lõpujoone Villu Jõgi (5.pildil) Velost. Tubli sõit andis Villule ka M-18 vanuseklassi meistritiitli. Veiko Lopman oli U-23 vanuseklassis neljas, Martin Kukrus viies. Jaagup Vähi saavutas M-Eliit vanuseklassis kümnenda koha.

Seenior 1 vanuseklassis sai Margus Karro hõbemedali, Andrei Morjakov oli neljas, Heiki Roletsky viies, Paul Lõiv kuues, Marko Käsi seitsmes.

Seenior 2 vanuseklassis sai Marko Vilipson üldjärjestuses 19. koha, mis andis talle oma vanuseklassis pronksmedali.