2010.a. oli Velo ratturitele töine ja edukas.

20.01.2011

Et 2010.a. oli Velo ratturitele edukas, näitavad juba numbrid. 90 korral olid meie ratturid esikolmikus, 40 korral võidukad, 26 korral teised ja 24 korral kolmandad. Statistika näitab tehtud head tööd hooajaks ettevalmistamisel ja ka hooajal. Parimaks nooreks meie klubis osutus Mihkel Kalja (ülemisel pildil), kes nelja Eesti Meistritiitli kõrvale võib lisada veel 2. koha trekisõidus ja 2. koha Urumarja Velotuuril. Silmapaistvaid tulemusi M-12 vanuseklassi noorte hulgas saavutas Kristo Kukrus ja ilmselt on tema säravamad aastad veel  tulemas, sest poiss harjutab usinasti juba järgmiseks hooajaks. Eliidiratturitest on Risto Raid ( keskmisel pildil) omaette klassist. Risto sõidab Prantsusmaa klubis ja tema hooaeg algas juba jaanuaris Prantsusmaal. Koju saabus Risto maikuus ja osales kohe Elva Rattarallil, mille võitis. Peale selle esindas Risto Eesti koondist rahvusvahelisel Tartu GP-l ja saavutas seal tubli 4. koha. Saaremaa Velotuuril jäi Ristol kummipurunemise taha aktiivseima ratturi särgi võitmine. Eesti Meistrivõistlustel oli ta eraldistardiga sõidus 6. ja grupisõidus 4. Seeniorideklassi parimaks osutus meil sellel hooajal Margus Merisalu ( alumisel pildil). Margus saavutas mitmeid klassivõite erinevatel võistlustel, aga parimaks tulemuseks tuleb kindlasti lugeda Eesti Meistritiitlit eraldistardiga sõidus. Häid sõite seenioride hulgas tegid ka Nikolai Fjodorov ja Andres Kulbin. Äramärkimist väärib veel Urmo Fuchsi hea sõit Rattarallidel ja Tartu Velo Tuuril.                Kokkuvõttes võib 2010.a. hooajaga kindlasti rahule jääda, sest saavutati mitmeid märkimisväärseid tulemusi ja autasustamispoodiumile oli meie ratturitel tihti asja. Loodame, et see trend jätkub ka 2011.a. hooajal, sest ettevalmistus käib selleks juba täie hooga.