Risto Raid sai Prantsusmaal kolmanda koha

31.03.2011

Hooaja esimestel startidel veidi oma meeskonnakaaslaste Gert Jõeääre ja Alo Jakini varju jäänud Risto Raid pääses tänavu esimest korda poodiumile, kui lõpetas amatööride ühepäevasõidu Boucles de Picquigny kolmanda kohaga.

Sõit toimus 12,6 kilomeetri pikkusel ringil, mida tuli võtta kümme korda ning mille sisse jäi ka kaks küngast. Raid põgenes koos paari kaaslasega peagrupist teise ringi alguses ning ringi lõpus ühines grupiga ka Jõeäär.

Viimasel ringil üritasid kaks meest jooksikute grupist põgeneda, kuid 3 kilomeetrit enne lõppu oli jooksikute grupp taas koos. Enne finišit olnud laskumisel ründas Jõeäär, kuid ei saanud olulist vahet sisse sõita.

Finišitõusul alustas spurti esimesena Raid. "Alustasin liialt vara, kaks meest oli mul tuules ja 25 meetrit enne lõpujoont lendasid nad minust mööda," kirjeldas Raid. "Tunne läheb järjest paremaks, olen väsimusest jagu saanud."

Võidu võttis 18 aastane Julian Alaphilippe, teise koha sai Loic Barre. Jõeäär ületas lõpujoone 7-ndana ning Jakin oli esialgsetel andmetel 15.